• [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Windows 11 Önyüklenebilir USB Nasıl Oluşturulur ?

Pi

Yönetim Ekibi
Moderatör
Yönetim Ekibi
Katılım
25.01.2022
Mesajlar
27,353
Çözümler
1
Aldığı beğeni
35
Konum
Yurt Dışı
Uzmanlık
Proje Yöneticisi
Artık çalışan bir Windows 11 ISO'nuz olduğundan emin olduğunuza göre, bunu Windows 11 için önyüklenebilir bir yükleme ortamına dönüştürmenin zamanı geldi. Bunu yerel olarak yükseltilmiş bir Komut İsteminden veya bir 3. taraf aracı (RUFUS) kullanarak yapabilirsiniz. .
O kadar teknik değilseniz, tüm yöntem kolay bir arayüzden yapıldığından tavsiyemiz Rufus'u kullanmanızdır.

Seçenek 1: Windows 11 ISO'yu Rufus aracılığıyla bir USB Flash Sürücüde Önyüklenebilir Hale Getirin​

  1. Tarayıcınızı açın ve Rufus'un resmi indirme sayfasına gidin .
  2. Doğru sayfaya girdikten sonra İndirme sayfasına gidin ve yerel olarak indirmek için Rufus'un en son kararlı yapısına tıklayın .3. RUFUS yükleyici yerel olarak indirildikten sonra, üzerine çift tıklayın ve bilgisayarınıza yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.
4. RUFUS bilgisayarınıza başarıyla yüklendikten sonra devam edin ve USB Flash Sürücüyü bağlayın .NOT: En az 8 GB kapasiteli bir USB flash sürücü kullanmak önemlidir .
5. Kullanıcı Hesabı Denetimi tarafından istendiğinde yönetici ayrıcalıkları vermek için RUFUS simgesine çift tıklayın ve Evet'e tıklayın . Ayrıca, bu işlemin flash sürücüde şu anda depolanan tüm verileri de biçimlendireceğini unutmayın. Bu nedenle, daha fazla ilerlemeden önce, daha fazla ilerlemeden önce önemli verileri yedeklemek için zaman ayırın.
6. Rufus'un ana arayüzünde, Cihaz altında USB flash sürücüyü seçerek başlayın .
7. Ardından, Önyükleme Seçimi ile ilişkili Seç düğmesine tıklayın, Windows 11 ISO'nun bulunduğu konuma gidin ve onu seçin.
8. Standart Windows 11 kurulumunu seçmek için Görüntü Seçeneği açılır menüsünü kullanın .
9. Ardından, seçmek GPT varsayılan olarak Bölme diskten sonra, set Hedef sistemi için UEFI (non-CSM).
10. Birim etiketi
altında , USB flash sürücünüz için özel bir ad ekleyebilir veya varsayılan seçeneği bırakabilirsiniz.
11. As Dosya sistemi gelecek montaj medya tarafından kullanılan, seçmek NTFS.
12. Son olarak, tutmak Küme boyutu için (4096 bayt) Varsayılan.
13. Artık RUFUS tamamen yapılandırılmış ve kullanıma hazır olduğuna göre, devam edin ve Windows 11 yükleme medyasını oluşturma sürecini başlatmak için Başlat'a tıklayın .
14. İstemi onay anda, tıklayın Ok etkin bir süreci başlatmak için.
15. İşlem tamamlandığında, Windows 11 yükleme medyası başarıyla oluşturulur. Bu noktada yapmanız gereken tek şey, Windows 11'i yüklemek, yükseltmek veya onarmak istediğiniz bilgisayarda ondan önyükleme yapmaktır (önyükleme sırasını değiştirmeniz gerekebilir).
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Personalize

Üst