free hit counter
Whatsapp Son Görülme Sabitleme | Webmaster Forum - WMTR.Net
  • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Whatsapp Son Görülme Sabitleme

turgay

WMTR-Üye
Katılım
24 Nis 2023
Mesajlar
18
Aldığı Beğeni
2
Konum
Adana
Uzmanlık
Seo Danışmanı
Whatsapp, dünyanın en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında gelir. Bu uygulamada kullanıcıların en son ne zaman aktif olduğunu gösteren bir son görülme özelliği de mevcuttur. İsteyen kullanıcılar bu özelliği kapatarak son görülmelerinin kimse tarafından görülmemesini sağlayabilir. Aynı zamanda bazı kişiler son görülme zamanlarını sabitlemek isteyebiliyor.

WhatsApp Son Görülme Sabitleme, kullanıcıların en son "son görülme" durumlarını sabitlemelerine olanak tanıyan bir özelliktir. Bu özellik, kullanıcıların kişilerinin en son ne zaman aktif olduklarını kendilerinin belirlemesine ve başkalarının en son ne zaman çevrimiçi olduklarını görmelerini engelleyerek gizliliklerini korumalarına olanak tanır. Sabitlenen "son görülme" durumu, kullanıcı sabitlemeyi kaldırana kadar sohbet listesinin en üstünde kalır.

WhatsApp son görülme, kullanıcıların başka bir kullanıcının uygulamada en son ne zaman aktif olduğunu görmelerini sağlayan bir özelliktir. WhatsApp, bir kişinin mesajınızı okuyup okumadığını size bildirir. Birisi size bir mesaj gönderdiğinde, sohbet pencerenizdeki mesajın altında "son görülme" zaman damgası görünecek ve bu kişinin en son ne zaman aktif olduğunu size bildirecektir. Bu, mesajlarınızın okunup okunmadığını size bildirmenin yanı sıra, yalnızca kişilerin çevrimiçi etkinliklerini takip etmek için kullanışlıdır. Birinin mesajlarınızı görmezden gelip gelmediğini anlamak için de kullanılabilir.

Whatsapp Son Görülme Sabitleme Uygulaması​

WhatsApp son görülme, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta bulunan ve kullanıcıların başka bir kullanıcının en son ne zaman çevrimiçi olduğunu görmelerini sağlayan bir özelliktir. Bu özellik, bir kullanıcının kişi listesindeki tüm kişiler tarafından görülebilir ve birinin uygulamada ne zaman aktif olduğunu bilmelerinin bir yoludur. Son Görülme zaman damgası, bir kullanıcı uygulamayı her açtığında ve tüm kişileri tarafından görüldüğünde otomatik olarak güncellenir. Kullanıcılar ayrıca, kişilerinin en son ne zaman çevrimiçi olduklarını görmelerini istemiyorlarsa, son görülme durumlarını gizlemeyi seçebilirler. Ancak son görülme sabitlemek farklı bir konudur. Kullanıcılar, bunun için çeşitli uygulamalar kullanabilir. Orijinal Whatsapp sürümünde böyle bir özellik bulunmasa dahi farklı uygulamalar ve apklar aracılığı ile son görülmenizi sabitlemek mümkündür.

Whatsapp Saati Sabitleme​

WhatsApp Last Seen, kullanıcıların kişilerinin mesajlaşma uygulamasında en son ne zaman aktif olduğunu görmelerini sağlayan bir özelliktir. Tüm kişiler tarafından görülebilir (gizlenmedikçe) ve bir kişinin çevrimiçi olup olmadığını veya en son ne zaman çevrimiçi olduklarını belirlemek için kullanılabilir. Son görülme saatinizi sabitleyerek sadece istediğiniz zaman değiştirmeniz birtakım uygulamalar aracılığı ile mümkün hale geliyor.

WhatsApp ve benzeri uygulamalar kullanan kişilerin en fazla önem verdiği şeylerin başında gizlilik gelir. Gizlilik için uygulamanın uçtan uca şifreleme başta olmak üzere gizlenen mesaj ve benzeri pek çok özelliği vardır. Whatsapp saatini sabitleyerek insanların son girişinize dair bilgi sahibi olmasını engelleyebilirsiniz.

Whatsapp Son Görülme Dondurma Uygulaması​

Whatsapp üzerinde son görülmenizi dondurmak için bu uygulamanın üçüncü taraf kişiler ve yayıncılar tarafından yayınlanan versiyonlarını kullanabilirsiniz. Ana uygulamada olmamasına karşın bu tip üçüncü taraf uygulamalarda son görülme saatini durdurma ve belirleme özellikleri olabiliyor.
Uygulamanın orijinal sürümünde ise son görülmenizi sadece tamamen kapatmanıza imkan tanınıyor. Bu sayede de diğer insanların son görülmenizi görmemesini sağlayabilirsiniz. Ancak belirtmek gerekir ki bu durumda sizler de rehberinizde bulunan kişilerin son görülmelerini göremezsiniz. Gizlilik konusunda birçok özelliği olan Whatsapp uygulamasında bu şekilde son görülme kapatmak mümkündür. Üçüncü taraf uygulamalar aracılığı ile son görülmeyi sabitlemenin ne kadar güvenilir olduğu ise tartışılır bir konudur. Bu nedenle sadece güvendiğiniz yerlerden üçüncü parti uygulamalarını indirmeniz tavsiye edilir. Bu sayede daha güvenli bir şekilde Whatsapp kullanabilir ve istediğiniz daha fazla özelliğe erişebilirsiniz.

Son Görülme Sabitleme​

Son görülme özelliği Whatsapp kullanıcılarının en son ne zaman çevrimiçi olduğunu gösteren bir özelliktir. Bu özellik sayesinde dilediğiniz kullanıcıların son çevrimiçi saatlerini görebilirsiniz. Ancak kapatılabilen bir özelliktir. Yani kullanıcılar son görülmelerini kapatarak çevrimiçi oldukları son zamanı gizleyebilir. Ancak bunu yapanlar başka kullanıcıların çevrimiçi oldukları son saati göremez. Android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlarda bunu kapatmak için ayarlarda kısa bir işlem yeterlidir. Son görülmeyi sabitlemek için ise üçüncü taraf uygulamalardan yardım alınabilir. Bu sayede istenilen saatte son görülme saati ayarlamak mümkündür.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Personalize

Geri
Üst