free hit counter
Twitch iOS Kullanıcılarına Özel Abonelik Özelliği | Webmaster Forum - WMTR.NET
 • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
 • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
 • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Twitch iOS Kullanıcılarına Özel Abonelik Özelliği

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Ocak 2023
Mesajlar
11,477
Aldığı Beğeni
0
Uzmanlık
Sosyal Medya Hiz.

Twitch iOS Kullanıcılarına Özel Abonelik Özelliği​

 • Günümüzde internetin yaygınlaşması ile beraber çevrimiçi yayın platformlarına ilgi her geçen gün artıyor. Sosyal medya uygulamaları kullanıcılar arasındaki etkileşimi artırmak adına canlı yayın uygulamaları sunuyor ve çeşitli özellikler ile donatıyor. Canlı yayın uygulamaları arasında son yıllarda Twitch’in son derece popüler bir hale geldiğini söyleyebiliriz. Amazon’un sahibi olduğu yayın platformu ağırlıklı olarak video oyun tutkunlarının buluşma noktası oluyor.

  Şirket her geçen gün büyüyen yayın platformunu sürekli yeni özellikler ile donatıyor. Platforma geçtiğimiz günlerde gelen son özellik ile yayıncıların üçüncü parti uygulamalara gerek olmayacağı ortaya çıkmıştı. Masaüstünden olduğu kadar iOS ve Android platformları üzerinden de yüksek kullanıcı trafiği çeken Twitch, yeni bir abonelik sistemi geliştirdi. Kullanıma sunulan sistem iOS kullanıcılarına yönelik.

  iOS için Yeni Abonelik Sistemi​

  Twitch’te kullanıcılar IRL sohbet yayını ile izleyiciler ile canlı olarak iletişime geçebiliyor. Bununla beraber oynadıkları oyunları canlı olarak yayınlayabiliyor ve yüksek etkileşime ulaşabiliyorlar. İzleyiciler beğendikleri yayıncılara abone olarak onlara ek destek sağlayabiliyor. Abone olan kullanıcılar bazı ayrıcalıklardan yararlanma imkanı buluyor. Platforma son olarak iOS kullanıcılarına özel bir abonelik sistemi getirildi.

  Kullanıcıların sevdikleri yayıncılara abone olmak için aylık 4.99 dolar ödeme yapmaları gerekiyor. Abone olan kullanıcılar yayıncılar tarafından sunulan özel ikon ve ifadeleri kullanabiliyor. Bununla beraber yayın esnasında çıkan reklamları kullanıcılar doğrudan geçebiliyor. Bir diğer ayrıcalık ise yayıncılar kendi abonelerine özel sohbetler açıyor ve diğer kullanıcılar gibi dışarıda kalma durumu olmuyor.

  Abonelik için Token Gerekiyor​

  Twitch’in iOS için geliştirdiği abonelik sisteminde kullanıcıların token satın alması gerekiyor. Abone olmak isteyen kullanıcılar iOS Sub Token ile ödeme yapacak. Söz konusu token App Store mağazasından alınabiliyor. Ancak Apple yapılacak olan satıştan komisyon alıyor ve tokeni kullanıcılara 5.99 dolar ücretten sunuyor.

  Kullanıcılar 2 adet jetonu 8.99 dolara satın alabiliyor. Dolayısıyla uzun vadeli yapılacak abonelik daha hesaplı görünüyor. iOS uygulamasına önümüzdeki günlerde Twitch Prime adı verilen farklı bir abonelik sisteminin de gelmesi bekleniyor.

 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Personalize

Üst