free hit counter
TurkNet Kimin? | Webmaster Forum - WMTR.NET
  • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

TurkNet Kimin?

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Ocak 2023
Mesajlar
11,477
Aldığı Beğeni
0
Uzmanlık
Sosyal Medya Hiz.

TurkNet Kimin?​

1996 yılında kurulan TurkNet, kurumsal telekom pazarında bireylere ve işletmelere,kendilerine özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan, telefon, toplu internet, IP MPLS VPN (özel sanal ağ), veri merkezi ve barındırma hizmetleri sunan, Türkiye’nin en güçlü bağımsız yeni nesil telekom operatörüdür. TurkNet'in, yaygın ve yüksek kapasiteli ulusal veri omurgası Türkiye'nin her bölgesindeki kişi ve kurumlara yüksek kalite ve yüksek güvenilirlikli hizmetleri verebilmek için tasarlanmıştır. Türkiye’nin En Büyük 100 Bilişim Şirketi arasında yer alan TurkNet yerel, ulusal ve uluslararası bağlantıları için büyük ölçekli fiber optik kablo tesis yatırımları gerçekleştirmiştir ve bu yatırımları sürdürmektedir.

Kilometre Taşlarımız​

1996TurkNet, NetOne Telekom adıyla, kurumlara Internet erişimi sağlamak amacıyla kuruldu.
2002TurkNet (NetOne Telekom) kurumsal pazara IP, MPLS, VPN hizmeti sağlayan ilk operatör oldu.
2007Fiber kablo yatırımları için altyapı lisansını alan TurkNet (NetOne Telekom) tüm Türkiye’de geçerli altyapı lisansını alan ilk operatörlerden oldu.
2007TurkNet Veri Akışı Erişimi (VAE) üzerinden ADSL ve G.SHDSL hizmetlerini sunan ilk operatör oldu.
2007NetOne Telekom, tasfiye halindeki Sabancı Telekom’dan Turk.net markasını satın alarak TurkNet İletişim Hizmetleri A.Ş. unvanını aldı.
2009TurkNet, Türkiye'nin ilk veri merkezini kuran ve işleten SATKO Telekom Oteli’ni satın alarak, Telekom Odaklı Veri Merkezi’ni de bünyesine kattı.
2010Şubat ayında yeni nesil operatörler UMTH yerine, şehir içi yönünün de dahil olduğu Sabit Telefon Hizmeti (STH) vermeye başladı.
2010TurkNet Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) kapsamında Türk Telekom santrallerine kendi altyapısını kurmaya başladı.
2011Yeni nesil operatörler numara taşıması ve numara tahsisi yapabilmeye başladı.
2014TurkNet Türkiye genelinde yeni nesil şebeke üzerinden, tamamen kendi altyapısıyla erişim ve telefon hizmetleri sunuyor ve İstanbul’un merkezinde operatör bağımsız bir veri merkezi işletiyor.
2014Bireysel abone sayısı 3 kat artarak 140.000’i geçti.
2015Online Satış Kanalı aktif hale geldi.
2016Taahhütsüz Özgür İletişim tarifesi bireysel pazara sunuldu.
2016Kendi cihazlarımızla santrallerde hizmet verdiğimiz YAPA (Yerel Ağın Paylaşımı) abone sayısı 30.000’e yaklaştı.
2017Tüm bireysel müşterilerimiz için Adil Kullanım Kotası (AKN) kaldırıldı.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Personalize

Üst