free hit counter
Superonline Kimin? | Webmaster Forum - WMTR.NET
  • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Superonline Kimin?

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Ocak 2023
Mesajlar
11,477
Aldığı Beğeni
0
Uzmanlık
Sosyal Medya Hiz.

Superonline Kimin?​

Bir Dünya Şirketi​

“En çok tercih edilen servis sağlayıcı” olmayı kendisine ana hedef olarak belirleyen Turkcell Superonline, bu hedefine ulaşmak için kendi bağımsız altyapısını inşa etmeyi ve bağımsız bir omurgaya sahip olmayı bir “olmazsa olmaz” olarak belirlemiştir. Bu önemli hedef, %100 Turkcell Grup kuruluşu olmasının sağladığı grup sinerjisi ile birleşerek Turkcell Superonline’ı Bölgede en çok tercih edilen operatör konumuna getirmiştir.
2008 yılında başladığı yatırımlarla Türkiye’yi dünya ile aynı anda ışık hızında internetle tanıştıran Turkcell Superonline, altyapısını Türkiye’nin her köşesine yayarak, “İpek Yolu’nu Fiber Yolu’na dönüştürme” vizyonu kapsamında yatırımlarını ara vermeksizin sürdürmektedir.
Turkcell Superonline’ın iştiraki olduğu Turkcell, Şubat 1994’te hizmete girerek Türkiye'de GSM temelli mobil iletişimi başlatan ilk şirkettir. 27 Nisan 1998'de T.C. Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllık GSM lisans anlaşması imzalayan Turkcell, müşterilerine sunduğu mobil ses ve veri iletişimine dayalı hizmetlerin çeşitliliğini, kalitesini ve buna bağlı olarak müşteri sayısını da artırarak gelişimini sürdürmüştür.
Faaliyette bulunduğu dokuz ülkenin beşinde pazar lideri olan Turkcell, bölgesel bir lider olup, hisseleri 11 Temmuz 2000'de İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ve New York Stock Exchange'de (NYSE) eşzamanlı olarak işlem görmeye başlamış ve NYSE'ye kote olan ilk ve tek Türk şirketi unvanına sahiptir.
Yurtdışında da yatırımları bulunan Turkcell; Azerbaycan, Kazakistan, Moldova ve Gürcistan gibi halen büyümekte olan pazarlardaki mobil operasyonlarına, %41,45'ine sahip olduğu Fintur aracılığıyla iştirak etmektedir. 1999 yılında hizmete giren %100 Turkcell iştiraki KKTCell ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Telekomünikasyon Dairesi ile gelir paylaşımı anlaşması çerçevesinde faaliyet göstermektedir.
Turkcell'in Ukrayna'da %55 hissesine sahip olduğu Astelit Şirketi life:) markası Şubat 2005'de GSM hizmetleri vermeye başlamıştır. Belarus'ta Turkcell, BeST'in hisselerinin %80'ini Belarus Cumhuriyet Devlet Varlık Komitesi'nden 2008'de satın almıştır.
Turkcell'in tamamına sahip olduğu Almanya'daki iştiraki Turkcell Europe ise 2011 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Turkcell, 2010 yılında imzaladığı toptan trafik alım sözleşmesi ile 2011 yılının ilk çeyreğinde Almanya'da mobil sanal operatörlük hizmeti sunarak operasyonlarını dokuz ülkeye yaymıştır.
Turkcell, Türkiye'deki geniş kapsama alanı ve yurtdışında kullanım hizmetlerinin yaygınlığıyla, müşterilerinin iletişim ihtiyaçlarına yüksek kalitede cevap verebilmeyi amaçlamaktadır.
3G'de 110'dan fazla ülkede yaptığı anlaşmalar sonucu yurtdışı kullanımda dünyanın önde gelen operatörleri arasında yer alan Turkcell, ayrıca, GPRS dolaşımında 165'ten fazla ülkede yaptığı anlaşmalarla bu alanda dünyanın sayılı operatörlerden biridir.
%100 Turkcell Grup kuruluşu olan Turkcell Superonline aşağıda sıralanan ve BTK tarafından onaylanmış Telekom Operatörü olmasını sağlayan tüm gerekli yetkilendirmelere sahiptir.
  • Kablolu ve Kablosuz İnternet Servis Sağlayıcılık Hizmeti
  • Altyapı Hizmetleri İşletmeciliği
  • Sabit Telefon Hizmetleri
  • Uydu Telekomünikasyon Hizmeti
  • Kablolu Yayın Hizmeti
Turkcell Superonline fiber altyapısı bugün Türkiye’de 77 şehre değen ve 35.000 km’den fazla toplam uzunluğa sahip dev bir altyapıdır. Bu güçlü altyapı, üzerinde çalışan özel olarak tasarlanmış yeni nesil ağı ve bu yapıyı işleten deneyimli çalışanlarıyla birlikte Turkcell Superonline’ın, tüm telekom operatörlerine, uluslararası ve ulusal özel işletmeler ile devlet kuruluşlarına çok yüksek kalitede çözümler sunmasını ve hayata geçirmesini sağlamıştır.
Yeni çok katmanlı ağ yapısı, Turkcell Superonline’ın sunduğu tüm hizmetlerin kalitesini Türkiye pazarında eşsiz bir kalite düzeyine çıkarmış ve bölgedeki tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamıştır. Turkcell Superonline kendi dedike iletim ve IP omurgaları oluşturmak için hız kesmeden kendi fiber optik altyapı yatırımlarına devam etmektedir. Bu paralelde, BOTAŞ ile (Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi) 2009’da imzalanan sözleşme kapsamında BOTAŞ’ın mevcut geçiş hakları ve sahip olduğu altyapı Turkcell Superonline kullanımına açılmış ve böylece ağ yatırımlarını daha da artmıştır.
“İpek yolunu fiber yoluna dönüştürme” vizyonu ile çalışmalarını sürdüren Turkcell Superonline, 70’in üzerinde uluslararası operatörle işbirliği yapmakta ve yürüttüğü çalışmalarla İstanbul’u internetin başkenti yapma yolunda önemli adımlar atarak, Asya, Ortadoğu ve Avrupa arasında 2 milyar insanı birbirine bağlayan çok uluslu RCN projesi ve büyük Tier-1 operatörleriyle yaptığı işbirlikleri sayesinde toptan müşterilerine doğudan batıya kesintisiz ve ışık hızında ulaşmalarını sağlayan bir köprü görevi üstlenmektedir.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Personalize

Üst