• [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Semrush Kullanımı

Pi

Yönetim Ekibi
Moderatör
Yönetim Ekibi
Aldığı beğeni
35
Uzmanlık
Proje Yöneticisi
58 sayfalık PDF raporundan bir ekran görüntüsü ekledim yukarıya. PDF dışında .xlsx ve .csv olarak da tüm sorunları dışarı aktarabiliyorsunuz.

Site Audit size alt konu başlıklarına göre de raporlar sunuyor. Örneğin International SEO başlığı altında sitenizdeki hreflang hatalarını derli toplu bir şekilde görebiliyorsunuz. Performans başlığı altında da sayfalarınızın kaçar saniyede açıldıklarına dair oldukça güzel bir grafik var. Bir çok SEO toolunda sadece ana sayfanın açılış hızına bakabiliyorsunuz. Burada tüm sayfalarınız için detaylı istatistikler mevcut. Tüm sayfalarımın ortalama açılış hızı 0.74sn iken 0.5sn’den hızlı açılabilen sadece 4 sayfam varmış. Burada yine Javascript ve CSS’lerdeki hataları gösteriyor.

Internal Linking kısmında ise site içi linkleme yapısındaki hataları ve geliştirebileceğiniz alanları gösteriyor. İç linklerde nofollow niye vermiş olabilirim diye düşünüyorum bu sayfayı gördüğümden beri 😊

LinkRank kısmında ise aslında landing pagelerinizde dışarıya linklerin mümkün olduğunca az olması gerektiği hatırlatılıyor. Ben bu kurala uymamış olduğumu farkediyorum.

İç linklemelerde özenli çalışmadığım ortaya çıkıyor. Aslında benim için çok değerli bazı içeriklere neredeyse hiç internal link eklemediğimi ve hangilerine bir an önce eklemem gerektiğini görüyorum. Yine bu içerikleri listeleyip hangisinin daha çok trafik aldığına göre filtreleyip bir önceliklendirmeye gidebilirim. Özellikle büyük bir siteniz varsa mutlaka bu tür detayları atlamış olabilirsiniz. SEMrush’ın Site Audit özelliği sitenizde insanların kolaylıkla gözden kaçırabileceği onlarca metrikteki hataları size oldukça kolay bir arayüzde sunuyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar