free hit counter
Samsung, büyük düşüşe rağmen yatırımlarını azaltmayı planlamıyor | Webmaster Forum - WMTR.NET
  • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Samsung, büyük düşüşe rağmen yatırımlarını azaltmayı planlamıyor

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Ocak 2023
Mesajlar
11,477
Aldığı Beğeni
0
Uzmanlık
Sosyal Medya Hiz.

Samsung, büyük düşüşe rağmen yatırımlarını azaltmayı planlamıyor​

Samsung, kısa bir süre önce 2022 yılının son çeyreği ve tam yıl verilerini açıkladı. Şirket hem son çeyrekte hem de yıl genelin kârlılık anlamında kayıp yaşadı. Samsung için en önemli gösterge ise gelirlerin rekor seviyeye ulaşmış olması. Bu veriler ışığında Samsung, kârlılığında düşüş yaşasa da yatırımlarını düşürmeyi planlamıyor.

Samsung, teknoloji yatırımlarını azaltmayacak​

Yıllık verilerin açıklandığı sırada Samsung, yarı iletken çipler, akıllı telefonlar, TV'ler ve diğer mobil cihazlara olan talepteki düşüşe rağmen yatırımlarını azaltmayacağını yineledi. Firma içinde bulunulan durumu geleceğe hazırlanmak için harika bir fırsat olarak görüyor. Dolayısıyla Güney Koreli teknoloji devi orta ve uzun vadeli talebi karşılamak için gerekli altyapı ve yarı iletken çip üretim fabrika yatırımlarına devam edecek.
Samsung, çip araştırma ve geliştirmeye yönelik toplam harcamalarının 2022'ye kıyasla artacağını ifade ediyor. Şirket, “üretim teknolojisinde rekabet gücümüzü artırmak ve üretim teknolojimizi erkenden istikrara kavuşturmak için" Ar-Ge yatırımlarını artıracağını açıkladı. Bilindiği üzere TSMC'den sonra en büyük yarı iletken üreticisi Samsung ve firma bu alanda liderliği almak için uzun bir süredir mega yatırımlar gerçekleştiriyor.Samsung, 2022'nin 4. çeyreğinde 57,21 milyar dolar gelir ve yaklaşık 3,5 milyar dolar işletme kârı bildirdi. 2022 yılı genelinde ise Samsung, kendileri için rekor seviyede 245 milyar dolar gelir ve 35,22 milyar kâr elde etti.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Personalize

Üst