free hit counter
Samsung akıllı TV’lere Türkçe Bixby dopingi! İşte detaylar | Webmaster Forum - WMTR.Net
  • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Samsung akıllı TV’lere Türkçe Bixby dopingi! İşte detaylar

Pi

Yönetici
Moderatör
Katılım
25 Ocak 2022
Mesajlar
18,541
Çözümler
1
Aldığı Beğeni
70

Samsung akıllı TV’lere Türkçe Bixby dopingi! İşte detaylar​


Samsung, 2017 yılında gerçekleştirdiği Unpacked etkinliğinde sanal asistanı Bixby’i kullanıcıların beğenisine sundu. Bugün gerçekleştirilen etkinlikte Samsung Türkiye, akıllı TV modelleri için Bixby asistanın Türkçe dil desteğine kavuştuğunu açıkladı. İşte detaylar…

Samsung, akıllı TV kullanıcıları için Türkçe Bixby müjdesi verdi​

Bugün Samsung Türkiye tarafından gerçekleştirilen etkinlikte açıklama yapan yetkililer, yapay zeka destekli Bixby’nin dil desteğinin genişletileceğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Samsung, sanal asistanı için Türkçe dil desteğini yeni akıllı televizyon modellerinde kullanıcılara sunacak.
Türkçe dil desteğinin şimdilik sadece belirli komutlar için kullanılabileceğini belirten şirket, önümüzdeki dönemlerde Türkçe komut sayısının artırılacağının altını çizdi. Samsung marka akıllı telefonlar için Türkçe Bixby desteğinin ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

Samsung, Linux tabanlı ve açık kaynak kodlu işletim sistemi Tizen OS’nin farklı TV’lerde kullanılmasına yönelik iş birliği gerçekleştirdi.
Şirket, gerçekleştirdiği etkinlikte kullanıcılara Premium deneyim sunan yeni OLED, Neo QLED ve Micro LED TV modellerini tanıttı. Samsung, 98 inç Micro LED akıllı TV modelleriyle kullanıcılara yüksek çözünürlük ve düşük enerji tüketimi vaad ediyor.

Akıllı TV pazarında lider olduğunu belirten Samsung, her yıl 10 milyar doların üzerinde ar-ge bütçesi ayırdıklarının altını çizdi. Daha fazla kullanıcıya hitap etmek isteyen şirket, yeni nesil televizyon modelleri için çalışmalarını hızlandırdı.

Siz akıllı televizyonlarda sunulan Bixby teknolojisinin Türkçe dil desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Personalize

Geri
Üst