free hit counter
Qualcomm 8cx Gen4 işlemci geliyor: Apple'ın yeni M serisine rakip olacak | Webmaster Forum - WMTR.NET
  • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Qualcomm 8cx Gen4 işlemci geliyor: Apple'ın yeni M serisine rakip olacak

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Ocak 2023
Mesajlar
11,477
Aldığı Beğeni
0
Uzmanlık
Sosyal Medya Hiz.

Qualcomm 8cx Gen4 işlemci geliyor: Apple'ın yeni M serisine rakip olacak​

Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 4, Qualcomm’un 5G modemi ve harici GPU desteği sayesinde Windows işletim sistemli dizüstü bilgisayarlara hücresel bağlantı kazandıracak. Snapdragon 8cx Gen 4’ün Oryon çekirdeklerine sahip olup olmayacağı bilinmiyor ancak performans çekirdeklerinin 3.4GHz frekansında, enerji açısından verimli olanların 2.5GHz frekansında çalıştığı söyleniyor.
Sistem önbelleğine gelince, 4 çekirdekli her bloğun 12MB paylaşımlı L2 önbelleğe, 8MB L3 önbelleğe sahip olduğu söyleniyor.

Qualcomm, Snapdragon 8cx Gen 4 için yeni bir GPU geliştirmeyecek; Snapdragon 8 Gen 2’deki aynı grafik işlemciyi (Adreno 740) kullanılacak. Yeni işlemcinin 64GB’a kadar LPDDR5X desteği sağladığı söyleniyor. WiFi 7, harici Snapdragon X65 5G modemin yanı sıra 8 şeritli PCIe 4.0 üzerinden ayrı GPU desteğinin dahil edildiği söyleniyor. Video kodlama ve kod çözme performansının da önemli ölçüde iyileştiği söyleniyor
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Personalize

Üst