free hit counter
Overclock nasıl kapatılır 🛑 | Webmaster Forum - WMTR.NET
  • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Overclock nasıl kapatılır 🛑

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Ocak 2023
Mesajlar
11,477
Aldığı Beğeni
0
Uzmanlık
Sosyal Medya Hiz.

Overclock nasıl kapatılır 🛑​

Overclock kapatma işlemi için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Ayarlar - Sistem - Güç ve Uyku’ya gidin.
  2. Ek güç ayarlarına tıklayın.
  3. Yüksek performans seçili olmalı.
  4. Plan ayarlarını değiştir’e tıklayın.
  5. Gelişmiş güç ayarlarını değiştir’e tıklayın.
  6. İşlemci güç yönetimine tıklayın.
  7. Minimum/maksimum işlemci durumunu %99’a çekin.
Alternatif olarak BIOS’dan kapatabilirsiniz. BIOS’a girdikten sonra Gelişmiş sekmesi altında Performans’a tıklayın ve OC veya CPU Overclocking yazan seçeneği devre dışı bırakın. BIOS’tan çıkıp bilgisayarınızı yeniden başlatın. Tüm ayarları varsayılana döndürmek için doğrudan bir seçenek yoksa, değiştirdiğiniz tüm ayarları elle geri almanız gerekir. CPU çekirdek oranı ayarlarında yaptığınız tüm değişikleri geri alın. CPU çekirdek voltaj değerleri ve FSB Frequency ayarlarını da varsayılana getirin. Son olarak değişiklikleri kaydedip BIOS’dan çıkın.

Bu rehber yazıda overclock nedir, nasıl yapılır basit adımlarla anlattık. Bu adımları izleyerek işlemci (CPU), ekran kartı (GPU) ve hatta bellekten (RAM) tam performans alabilirsiniz. Ancak, overclock yapma dikkat gerektirir; donanımınıza zarar verebilirsiniz. Yeni başlayanlar için overclock programı kullanmalarını tavsiye ederiz.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Personalize

Üst