free hit counter
Muhabbet Kuşu Nasıl Ele Gelmeye Alıştırılır? | Webmaster Forum - WMTR.NET
  • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Nasıl Ele Gelmeye Alıştırılır?

Pi

Yönetici
Moderatör
Katılım
25 Ocak 2022
Mesajlar
18,500
Çözümler
1
Aldığı Beğeni
64

Muhabbet Kuşu Nasıl Ele Gelmeye Alıştırılır?​Diğer birçok durumda olduğu gibi, muhabbet kuşlarını ele almanın doğru ve yanlış bir yolu vardır. Ayrıca muhabbet kuşlarının kendi kişilikleri vardır ve her muhabbet kuşu farklı zamanlara uyum sağlayabilir. Isırma alışkanlığı olan muhabbet kuşları ele alınmak için uygun görülmese de doğru yaklaşımla tüm muhabbet kuşları ele alınabilir. Benzer şekilde, vahşi doğada papağanlarla uğraşmak da birçok kişi için büyük bir başarı olabilir.
Muhabbet kuşları fiziksel ve zihinsel olarak kırılgan canlılardır. Ayrıca evcil hayvan değildirler, bu da kedi veya köpeklerle uğraşmaktan çok daha zor olabilir, ancak imkânsız değildir. Aslında muhabbet kuşları ile başa çıkmanın çok pratik bir yolu var. Önemli olan bu yöntemleri düzenli olarak uygulamaktır. Tüm eğitim prosedürlerinde olduğu gibi, elde edilen sonuçların başarısında tutarlılık çok önemli bir değişkendir. İçerikte özetlenen pratik yöntemlerin sık sık tekrarlanması, papağanınızı ellerinize alıştırmanıza ve aranızdaki bağı güçlendirmenize yardımcı olacaktır.

Birbirinizi tanıyarak başlayın​

Diğer kafes kuşlarının aksine muhabbet kuşları sahiplerine çabuk alışan kuşlardır. Arkadaş canlısı doğalarıyla muhabbet kuşları, birbirlerine alıştıklarında mükemmel birer arkadaş olurlar. Muhabbet kuşu beslemeye karar verirseniz, yetişkin muhabbet kuşlarını eğitmek ve alıştırmak zor olduğundan yavru muhabbet kuşu beslemeniz önerilir. Yabani papağanları eğitirken, kuşları ele alınmaya alışana kadar bir kafeste tutun.

Güvenlerini kazanmak önemlidir​

Birçok insan muhabbet kuşları evlerine ilk geldiğinde ne yapmaları gerektiği sorusuna cevap arıyor. Cevap çok basit: Yeni muhabbet kuşunuz eve geldiğinde yapmanız gereken ilk şey onun güvenini kazanmaktır. Onlarla iyi geçinmek istiyorsanız, önce muhabbet kuşunuzu rahat ettirmelisiniz. İhtiyaç duydukları güveni sağlamak için yeni evlerine, yaşam alanlarına ve ailelerine alışmaları için onlara zaman tanıyın. Yeni evlerine alışana kadar onlarla ilgilenmeyin ve istediklerini yapmalarına izin verin. Birkaç gün sonra, sevimli dostunuz yeni evini ve ailesini tanıdıkça size daha çok güvenecektir.
Küçük kuşunuzu yeni yuvasına alışırken mümkün olduğunca az korkutmaya dikkat edin. Küçük kuşunuzun daha fazla güvenini kazanmak için, yiyecek ve suyu değiştirirken, kafesi temizlerken vb. mümkün olduğunca yavaş hareket etmelisiniz. Ani hareketlerle onları korkutmaktan kaçının. Bu şekilde, bir süre tatlı arkadaş olduktan sonra, onları incitmeyeceğinizi görecekler ve size güveneceklerdir.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Personalize

Üst