free hit counter
Microsoft Outlook uygulamasını inceledik | Webmaster Forum - WMTR.Net
  • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Microsoft Outlook uygulamasını inceledik

Pi

Yönetici
Moderatör
Katılım
25 Ocak 2022
Mesajlar
18,541
Çözümler
1
Aldığı Beğeni
70

Microsoft Outlook uygulamasını inceledik​


Microsoft’un dün itibarıyla iOS ve Android’e sunduğu yeni mail uygulaması Outlook’a yakından bakıyoruz.​

Bir süredir Google Inbox servisini kullanıyor olmaktan dolayı çok memnunum. Ancak dün itibarıyla Microsoft‘un iOS ve Android‘e sunduğu yeni Outlook uygulaması da çok fazla mail alışverişi yapan insanların göz atması gereken bir uygulama olmuş diyebilirim.

Hatırlarsanız Microsoft geçtiğimiz aylarda bir mail girişimi olan Acompli şirketini satın almıştı. Bu satın alımın ilk meyvesi ise bugün özelliklerine değineceğimiz Microsoft Outlook uygulaması oldu.

Birden fazla hesap desteği ve “Odaklanmış” gelen kutusu

Outlook uygulaması bir Microsoft uygulaması olmasına karşın bu uygulamayı kullanmak için Hotmail veya Outlook.com hesabına sahip olmak şart değil. Uygulamanın birden fazla hesap desteği sayesinde hem Google mailinizi hem de Yahoo!, Hotmail, iCloud gibi farklı hesaplarınızı Outlook uygulamasına tanıtabilir ve tüm mail hesaplarınızı tek bir uygulama üzerinden kullanabilirsiniz.
Uygulamanın gelen kutusu görünümü de oldukça önemli. Daha önce Acompli kullanan insanların hemen tanıyacağı bu gelen kutusu arayüzünde hemen sağ tarafta “Hızlı Filtre” özelliği yer alıyor. Bu bölümde üç filtre seçeneği yer alıyor: Okunmamış, İşaretlenmiş ve Dosyalar. Böylece bunlardan birini seçenerek gelen kutunuzdaki mailleri hızlıca filtrelendirebiliyorsunuz.

Takvim ve lokasyon paylaşma kısayolları

Microsoft Outlook
uygulamasında en çok hoşuma giden özelliklerden biri mail gönderirken kolayca takvim ve lokasyon seçeneklerini kullanabiliyor olmak oldu. Yeni bir e-posta gönderirken sağ üst taraftaki menüde “Uygunluğu Göster” isminde bir seçenek yer alıyor. Buradan kolayca takvime ulaşıyorsunuz ve zaman dilimini gün/saat olarak belirledikten sonra bu direkt olarak göndereceğiniz mailde oluşturuluyor.

outlook2


Ayrıca dilerseniz yine mail içinden konum bilgisi de göndermek mümkün.

Kişiler ve Dosyalar

Uygulamada hem kişileriniz hem de dosyalarınız farklı bölümlerce ayrılmış durumda. “Dosyalar” bölümüne geldiğinizde hem mail hesaplarınızdaki dosyaları görebiliyorken hem de Dropbox, OneDrive gibi bulut depolama hesaplarınızdaki dosyalara da ulaşabiliyorusunuz.

outlook3


Kişiler sekmesi ise biraz diğer uygulamardaki “Favori Kişiler” bölümü gibi çalışıyor. Çünkü buraya tıkladığınızda önünze çıkan kişilerin en çok mail alışverişi yaptığınız kişiler olduğunu anlıyorsunuz. Tabii ki sağ üstte yer alan arama seçeneğiyle kişiler içerisinde kolayca arama yapmak mümkün.

Eğer Microsoft Outlook’u denemek istiyorsanız iOS için buradan, Android içinse buradan uygulamaya ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Personalize

Geri
Üst