free hit counter
Microsoft Edge kullanıcıları ücretsiz VPN'e kavuşuyor | Webmaster Forum - WMTR.Net
  • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Microsoft Edge kullanıcıları ücretsiz VPN'e kavuşuyor

Pi

Yönetici
Moderatör
Katılım
25 Ocak 2022
Mesajlar
18,541
Çözümler
1
Aldığı Beğeni
70

Microsoft Edge kullanıcıları ücretsiz VPN'e kavuşuyor​

Yaklaşık bir yıl önce Microsoft, Windows işletim sisteminde yerleşik olarak bulunan Edge tarayıcısı için kendi VPN hizmetini test etmeye başlamıştı. Henüz resmi bir duyuru yapılmadı, ancak kullanıcılar VPN özelliğini, tarayıcının kararlı bir sürümünde görmeye başladıklarını bildirdiler.Microsoft Edge VPN özelliği ne zaman kullanıma sunulacak?​

Edge Secure Network adı verilen hizmet, gizliliği artırmak veya çeşitli web sitelerindeki bölgesel kısıtlamaları aşmak için 1GB ücretsiz veri sağlıyor. Daha fazla trafiğe ihtiyaç duyanlar bunu ücretli olarak satın alabilecekler. Fiyat ne yazık ki hala açıklanmış değil. Görünüşe bakılrısa yeni özellik, bir sonraki Windows 11 güncellemesiyle birlikte kullanıma sunulacak.
Geleneksel VPN hizmetlerinin aksine Edge Secured Network, belirli bir ülke veya konumdaki bir sunucuyu seçmenize izin vermiyor. Kullanıcıların yapılandırabilecekleri üç mod var: Yalnızca seçilen sitelerde, tüm siteler için ve kullanıcı herkese açık ve korumasız bir ağa veya geçerli bir sertifikası olmayan bir web sitesine bağlandığında tüm trafiğin VPN üzerinden yönlendirildiği "optimize edilmiş" modu. Öte yandan Microsoft'un önümüzdeki günlerde fiyatlandırma konusunda bir açıklama yapması da bekleniyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Personalize

Geri
Üst