free hit counter
MacBook Pro ve Air yeni bir hata | Webmaster Forum - WMTR.NET
  • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

MacBook Pro ve Air yeni bir hata

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Ocak 2023
Mesajlar
11,477
Aldığı Beğeni
0
Uzmanlık
Sosyal Medya Hiz.

MacBook Pro ve Air yeni bir hata​

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan MacBook Pro ve MacBook Air modelleri, birçok kullanıcı tarafından büyük beklentilerle karşılandı. Genel olarak memnun eden dizüstü bilgisayardan özellikle 2020 model Air, kullanıcıların beğenisini topladı. Ancak ortaya çıkan tartışmalar sonucu, MacBook Pro ve MacBook Air USB sorunu ortaya çıktı.

Ortaya çıkan sorunun kaynağı henüz tam olarak bilinmiyor. İlk açıklama ise Elgato tarafından geldi. MacBook Pro ve MacBook Air USB sorunu ile gündeme geldi
Reddit ve Apple forumlarında açılan konularda kullanıcılar, yeni MacBook modellerinin USB sorunlarından bahsetti. Type – C dönüştürücüleri ile birlikte USB 2.0 bağlantısı kullanan ürünlerin, donduğu veya yapılan işleme cevap vermediği ortaya çıktı. Üç farklı firmanın dönüştürücüsü ile denense de sorunun devam ettiği belirtildi.

SB 2.0 bağlantısını kullanan fare ve klavyelerde ortaya çıkan donma sorunları, birden fazla kullanıcı tarafından ortaya atıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan firma ise Elgato oldu. Bazı Elgato ürünleri USB 2.0 bağlantısını kullandığı için, klavye ve fareler ile ortaya çıkan sorunlara benzer sorunların yaşandığı belirtildi. Elgato tarafından yapılan açıklamada, MacBook Pro USB sorunu için USB 2.0 hızının Type – C bağlantısına göre çok düşük kaldığı belirtildi.

Bazı kullanıcılar, sorunu anlık olarak bilgisayarı yeniden başlatarak çözebildiklerini belirtti. Ancak, sorun daha sonra tekrar ortaya çıkabiliyor. Bu durumun yaşanmasındaki esas sebebin ise, USB 2.0 cihazların USB 1.1 olarak algılanması olarak belirtiliyor.

Konu ile ilgili Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Personalize

Üst