free hit counter
İlk PCIe 5.0 SSD ürünü çok gürültülü | Webmaster Forum - WMTR.NET
  • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

İlk PCIe 5.0 SSD ürünü çok gürültülü

Pi

Yönetici
Moderatör
Katılım
25 Ocak 2022
Mesajlar
18,500
Çözümler
1
Aldığı Beğeni
64

İlk PCIe 5.0 SSD ürünü çok gürültülü​

Performansı yükseltirken enerji tüketimini de düşürecek olan PCIe 5.0 teknolojisine sahip ilk tüketici SSD ürünü geçtiğimiz haftalarda Japonya’da piyasaya sürülmüştü. Performans cavanarı SSD modelinin önemli bir dezavantajı var.

PCIe 5.0 SSD’ler ne kadar hızlı?​

Japon CFD Gaming tarafından piyasaya sürülen Micron 3D TLC NAND tabanlı SSD modeli 10GB/s hızlarına ulaşırken 1500K IOPS rastgele erişim performansına sahipti. Isınmayı engellemek için de 20mm bir fan kullanılmıştı.
Phison E26 kontrolcüsü kullanan ürünün ilk testlerinden bilgiler geldi. Kaynaklar 21000 RPM fanın oldukça fazla gürültü çıkardığını belirtiyor. Performans ise kutuda yazanın bir miktar daha üzerine çıkabiliyor. Yine de gürültü olması bir dezavantaj.

Piyasaya ilk çıkmak istemesi nedeniyle CFD Gaming firmasının yeterli optimizasyon yapamamış olması bir ihtimal ve sonraki güncellemelerde sorun çözülebilir. Ne var ki ilk etapta PCIe 5.0 SSD modellerinde bir ısınma ve fan gürültüsü sorunu olacak gibi.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Personalize

Üst