free hit counter
BluTV'nin kurucusu ve CEO'su Aydın Doğan Yalçındağ, CEO’luk görevini Deniz Şaşmaz Oflaz’a devretti | Webmaster Forum - WMTR.NET
  • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

BluTV'nin kurucusu ve CEO'su Aydın Doğan Yalçındağ, CEO’luk görevini Deniz Şaşmaz Oflaz’a devretti

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Ocak 2023
Mesajlar
11,477
Aldığı Beğeni
0
Uzmanlık
Sosyal Medya Hiz.

BluTV'nin kurucusu ve CEO'su Aydın Doğan Yalçındağ, CEO’luk görevini Deniz Şaşmaz Oflaz’a devretti​Yerli OTT platformu BluTV'nin kurucusu ve CEO'su Aydın Doğan Yalçındağ, dün itibarıyla CEO’luk görevini Deniz Şaşmaz Oflaz’a devretti. BluTV'nin sosyal hesaplarında paylaşılan bilgilere göre, Aydın Doğan Yalçındağ, Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam edecek.
2016 yılında BluTV’deki çalışma hayatına "Content Strategy and Acquisitions Manager" göreviyle başlayan Deniz Şaşmaz Oflaz, 2018 yılında "Head of Content Acquisitions & Productions" göreviyle çalışmalarına devam etti. Oflaz, 2020 yılında Chief Commercial Officer" ve 2021 yılında "Chief Commercial & Content Officer" unvanlarıyla BluTV'deki görevlerini sürdürdü.

Aydın Doğan Yalçındağ'ın BluTV'yi 7 yıl önce yayın hayatına başlattığını hatırlatalım. Platform, 2021 yılında ise medya devi Warner Bros. Discovery ile stratejik bir ortaklığa imza attı. Ticaret Sicili Gazetesi'nde yer alan bilgilere göre Discovery, BluTV'nin yüzde 35 hissesi için 20 milyon dolar ödedi. Ortaya çıkan bir diğer önemli bilgi ise yukarıda da belirttiğimiz gibi girişimin değerlemesi ile ilgili oldu. Paylaşılan bilgilere göre o dönemde BluTV'nin değerlemesi ise 57 milyon dolar seviyelerine ulaştı.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Personalize

Üst