free hit counter
Apple, mart ayında 5 yeni bilgisayar tanıtacak! | Webmaster Forum - WMTR.NET
  • [ WMTR.Net ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ WMTR.Net ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ WMTR.Net ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Apple, mart ayında 5 yeni bilgisayar tanıtacak!

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Ocak 2023
Mesajlar
11,477
Aldığı Beğeni
0
Uzmanlık
Sosyal Medya Hiz.

Apple, mart ayında 5 yeni bilgisayar tanıtacak!​


2022 yılı Apple için iyi bir şekilde kapanmadı. Teknoloji devi 22 yıl sonra ilk defa bir seneyi yeni Mac modeli tanıtmadan kapamış oldu. Yeni işlemcilerle birlikte çok daha güçlü Mac modelleri planlayan Apple, maalesef planlanan takvime uyamadı ve 2022 bitmeden tanıtım yapamadı. Ancak 2023 yılı ile birlikte yeni Mac modelleri hakkında güzel haberler gelmeye başladı.

Mac Pro, Mac Mini ve yeni MacBook modelleri geliyor​

Yeni gelen bilgilere göre Apple, mart ayında düzenleyeceği etkinlik ile yeni bilgisayar modellerini tanıtacak. Etkinlikte en az 5 Mac modelinin sergileneleceği belirtiliyor. Bu bilgisayarlar arasında Mac Pro, Mac Mini, 15 inçlik MacBook Air ve ayrıca MacBook Pro‘nun 14 inç ve 16 inç versiyonlarının olacağı düşünülüyor.
Artık Mac Pro‘da Intel yerine kendi işlemcilerini kullanacak olan Apple, yeni Mac Pro’nun hem daha ucuz hem de daha verimli olacağına inanıyor. M2 Ultra işlemcisine sahip olması beklenen yeni Mac Pro’nun selefine göre çok daha üstün bir performans göstermesi hedefleniyor.


Diğer yandan Mac Mini‘nin mevcut tasarımı korurken M2 veya M2 Pro işlemciyle yola devam etmesi bekleniyor. Boyutları ile oldukça küçük olan ve M1 işlemcisine sahip olan mevcut Mac Mini’nin yerini alacak olan yeni modelin boyutlarına rağmen sunduğu üst düzey performansı devam edecek gibi görünüyor.

Apple yeni Mac bilgisayar modellerinin yanı sıra MacBook versiyonlarını da mart ayındaki etkinlik ile birlikte genişletecek. M2 işlemcisine ev sahipliği yapacak olan 15 inçlik MacBook Air‘ın yanı sıra yine M2 Pro ve Ultra işlemcileri ile gelmesi beklenen iki yeni MacBook Pro modelinin de etkinlikteki yerini alması bekleniyor.

ABD’li şirket genel olarak Mart ya da Nisan aylarında bu şekilde kapsamlı bir tanıtım gerçekleştiriyor. Apple, 8 Mart 2022 tarihinde de yeni iPhone SE modellerinin yanı sıra iPhone 13 için yeni renkler, yeni bir iPad Air, Mac Studio ve Studio Display’i tanıtmıştı.

Apple’dan 2023 yılı için de kapsamlı bir tanıtım organizasyonu bekliyoruz. Peki siz Apple’ın yeni bilgisayar modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Personalize

Üst