1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

YouTube MP3 Dönüştürme ve İndirme Nasıl Yapılır?

YouTube MP3 Dönüştürme ve İndirme Nasıl Yapılır?
0

YouTube geçmişten bu yana müzik sitesi olarak biliniyor. Özellikle videolar, diziler ve filmler Bu siteden izleniyor. MP3 indirmek adına günümüzde yine YouTube’ dan dönüştürülerek yapılması herkes tarafından tercih ediliyor. Birçok müzik sitesi ve video sitesi çıkmasına rağmen yine YouTube Her zamanki gibi herkes tarafından daha fazla tercih ediliyor.

İzlemiş olduğunuz bir videoyu MP3 formatına çevirerek bilgisayarınızda Ya da cep Telefonunuzda rahatlıkla istediğiniz her an dinleyebileceğiniz yazılımlar günümüzde mevcuttur. Direkt internetten indirmiş olduğumuz müziklerin bazılarında virüs olma olasılığı söz konusu olduğu için kişiler YouTube üzerinden orijinal klipi Ya da videoyu direkt MP3 formatına dönüştürerek daha güvenli bir şekilde indirmek istiyor. Bu işlem için yapılması gerekenler ise Birkaç adım olarak karşımıza çıkıyor.

MP3 Dönüştürme Aşamaları

Daha önce de belirttiğimiz gibi YouTube’ dan MP3 dönüştürme işlemi belli aşamalar ile yapılıyor.

  • İlk adım özellikle izlediğiniz YouTube videosunu açmak olacaktır.
  • İkinci bir pencereyi de açık bulundurmanız gerekiyor
  • Bir diğer aşama ise mp3 dönüştürme internet sitesini açmak olarak geçiyor
  • Dönüştürmek dediğiniz YouTube videosunu açıp üzerinden Sağ tuş yaparak ekranın URL’sini kopyalamanız gerekiyor
  • Kopyalamış olduğunuz URL yi Daha sonra açmış olduğunuz FLVTO internet sitesine kopyalamanız gerekiyor.

Mp3 Dönüştürme Sonlandırma

Zaten kopyalama esnasında direkt olarak çıkan indir butonunu gördüğünüz zaman isteniz olan MP3 ya da MP4 formatını seçerek indirme işlemi bilgisayarınıza yapabiliyorsunuz. Bu işlemi en kolay bilgisayardan yapabilirsiniz. Çünkü cep telefonlarında ikinci bir pencere açma olasılığı yoktur. Düşük olan bu ihtimal dâhilinde bilgisayarınıza mp3’ünüzü dönüştürebilirsiniz. Dönüştürmüş olduğunuz MP3 artık belirtmiş olduğunuz bilgisayar konumunda kayıtlı olacaktır. Buna yönelik olarak masaüstüne indirile bilinirken aynı zamanda da kadar istediğiniz bir dosya kısmına aktarılacaktır.

Günümüzde birçok YouTube MP3 dönüştürme ve indirme programı bulunmaktadır. Bunlara yönelik olarak istemiş olduğumuz YouTube MP3 dönüştürme programını çalıştırarak istediğiniz YouTube videolarını dönüştürebilirsiniz. Hem kolay hem de oldukça güvenilir olan bu yöntem ile sizlerde mp3 olarak istediğiniz an mp3 leri dinleyebilirsiniz.

wmtr
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu web sitesi sizlere karşılıksız gönüllü olarak hizmet etmeyi hedefler. Bünyesinde olabildiğince gereksiz içeriklerden uzak durmayı benimser. Sizde yapacağınız kısa bir yorumla yazarlarımıza motivasyon sağlayabilir onları destekleyebilir varsa sorunuzu yorum kısmından iletebilirsiniz.

Yorum Yap