1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

Whatsapp Silinen Video Geri Getirme

Whatsapp Silinen Video Geri Getirme
0

Whatsapp silinen video geri getirme konusu hakkında araştırma yaparak kaybettiğiniz videoların geri getirilip getirilemeyeceğini öğrenebilirsiniz. Whatsapp sohbet uygulaması sunduğu hizmet performansı ile kullanıcılarından tam not alır. Milyarlarca aktif kullanıcısı bulunan uygulama kullanıcılarına online koşullarda sohbet etme imkânı sunar. Sohbet sırasında dosya paylaşımı da mümkün olan uygulama içerisinde resim, müzik, fotoğraf ve video gibi dosyalar karşı taraf ile paylaşılabilir. Paylaşılan dosyalar cihazlarda Whatsapp klasörüne kaydedilir. Daha sonra kaydedilen bütün dosyalara tekrar ulaşmak ve paylaşmak mümkündür.

Whatsapp uygulamasında yer paylaştığınız dosyalar birçok durumda cihaza kaydedilir. Ancak bazen oluşan aksilikler ya da dikkatsiz davranışın paylaşılan dosyaların silinmesine yol açabileceğini unutmayın. Bilginiz dahilinde olan veya olmadan herhangi bir dosyayı sildikten sonra nasıl geri getirebileceğiniz konuşunda araştırma yaparak, önemli dosyaların geri getirilmesini sağlayabilirsiniz.

Whatsapp Silinen Videolar Geri Gelir Mi?

Whatsapp gönderdiğiniz ve aldığınız bütün dosyaları otomatik olarak klasör içerisine kaydeder. Bu sayede olası bir cihaz arası gibi durumlarda dosyalara tekrar ulaşmak mümkün olur. Cihazda oluşan arızanın Whatsapp içindeki mesajların silinmesine yol açacağını unutmamalısınız. Bu nedenle önceden bu konuda önlem alabilir ve hem sohbet geçmişinizin hem de mesajlarınızın daima sizinle kalmasını sağlayabilirsiniz.

Whatsapp silinen video geri getirme işlemi birçok farklı yöntem ile yapılabilir. Kaybettiğiniz fotoğrafları uygun yöntem ve adımları izleyerek geri getirebilirsiniz. Doğru adımları takip ettiğinizde bütün medya öğelerinin geri getirilmesi mümkündür. Whatsapp silinen mesajın ve videonun geri nasıl getirileceğini öğrenmek istiyorsanız yazının devamını gözden geçirmeniz yeterlidir.

WhatsApp’tan Silinen Videoları Geri Nasıl Yükleyebilirim?

Whatsapp silinen video geri getirme işlemi yapabilmek için Whatsapp sohbet yedeği hizmetini tercih edebilirsiniz. Bunun için Ayarlar Sohbetler Sohbet Yedeği yolunu izleyin. Whatsapp yedeklerini geri yüklemek silinen videoların da geri getirilmesini sağlayacaktır. Whatsapp sohbet yedekleme ile bütün sohbet içeriklerini kayıt altına alabilirsiniz. Böylece silinme durumunda bütün medya içeriklerine tekrar ulaşabilirsiniz.

Video ya da fotoğrafı son yedekleme işleminden sonra sildiyseniz tekrar bulmak için farklı uygulama ve programlar tercih edebilirsiniz. Yedeklemeden sonraki mesajların silinmesine engel olmak için belirli dönemlerde Whatsapp yedekleme zaman sürelerini gözden geçirerek kontrol edebilirsiniz. Whatsapp silinen video geri getirme için izleyebileceğiniz yol şöyledir;

 • Whatsapp uygulamasından Ayarlar sayfasını Açın
 • Ekranda görünen listeden Sohbet seçeneğini tıklayın.
 • Yeni ekrandan Sohbet Yedeği adımını izleyin.
 • Burada en son Whatsapp güncellemesinin ne zaman olduğunu görebilirsiniz. Kayıt işlemin son yedeklemeden sonraki kayıtları da bu ekranda görünecektir.
 • Yedekleme işlemine onay verdikten sonra geçmiş tarihteki içerikler uygulama içerisine yeniden yüklenir.

Whatsapp yedekleme klasöründe bulunan mesajları geri yükledikten sonra, son yedeklemeden sonraki mesajların silinebileceğini unutmamalısınız. Eğer kaydettiğiniz fotoğraf ya da videonun üzerinden çok fazla zaman geçmediyse en son yedekleri tekrar indirerek bu içeriklere yeniden ulaşabilirsiniz.

Telefonda silinen Whatsapp videoları geri getirme için yukarıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir. Hem Whatsapp hem de IOS cep telefonlarından silinen medya içeriklerini kolayca geri getirerek telefonunuzda görüntülemeniz mümkündür.

Telefondan silinen Whatsapp videoları geri getirme konusunda yukarıdaki adımlar işinize yaramadıysa bir diğer uygulanacak yöntem şöyledir;

 • Whatsapp uygulamasından Ayarlar sayfasına girin.
 • Buradan Sohbetler bölümüne ilerleyin.
 • Yeni açılan ekrandan Sohbet Geçmişi seçimi ile devam edin.
 • Son olarak gördüğünüz seçenekler üzerinden Sohbeti Aktar satırını seçerek işlemi sonlandırın

Bu adımları yaparken silinen içeriğin hangi Whatsapp kullanıcısından geldiğini bilmeniz önemlidir. Buna göre sizden sohbet seçimi yapmanız istenir. Gerekli seçimi yaparak “Medyayı Dahil Et” seçimini yapabilir ve Whatsapp silinen video geri getirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp ta silinen videoları geri getirme için deneyebileceğiniz son yol ise Whatsapp klasörüne girerek buradaki medya içeriklerini kontrol etmektir. WhatsApp’ta kullanıcılardan gelen ve sizin gönderdiğiniz medya içerikleri Whatsapp klasörü içerisine aktarılır. Bu klasöre ulaşmak için;

 • Dosya Yöneticisi klasörüne girin.
 •  Açılan ekrandan Depolama adlı alanı açın.
 • Whatsapp dosyasına girin.
 • Media klasörünü seçin.
 • Whatsapp İmages yazılı dosyaya tıklayın.

Whatsapp, gelen medyaları bu alana kaydeder. Buradaki içerikleri gözden geçirerek videonun silinip silinmediğini anlayabilirsiniz. Aynı adımları uygulayarak Whatsapp silinen video geri getirme işleminin yanında eğer varsa silinen GIF ve ses dosyalarını da kurtarabilirsiniz.

WhatsApp’tan Silinen Videolar Nereye Gider?

Whatsapp silinen video geri getirme işlemi birçok farklı yol ile mümkün olabilir. Whatsapp uygulaması içerisinde yer alan dosya paylaşımları Whatsapp Media Whatsapp İmages dosyasına kaydedilir. Böylece cihazın galerisinden kolayca ulaşılabilir.

Iphone kullanıcıları için Whatsapp silinen video geri getirme seçenekleri daha farklıdır. Iphone kullanıcıları telefonun tüm dosya sistemine Whatsapp içeriklerini kaydedebilir ve istedikleri zaman ulaşabilir. Iphone ve IOS sürümleri sırasıyla Google Drive ve ICLOUD yedekleme seçeneklerini kullanarak Whatsapp uygulamasında buluna bütün sohbet ve belgelerin yedekleme işlemini yapabilir. Böylece video ve fotoğraflar silinmez ve her koşulda ulaşılabilir olur. Iphone cep telefonunda sonraki mesajların silinmesine engel olmak için yedekleme işlemini kesintisiz sürdürmeniz önerilir.

wmtr
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu web sitesi sizlere karşılıksız gönüllü olarak hizmet etmeyi hedefler. Bünyesinde olabildiğince gereksiz içeriklerden uzak durmayı benimser. Sizde yapacağınız kısa bir yorumla yazarlarımıza motivasyon sağlayabilir onları destekleyebilir varsa sorunuzu yorum kısmından iletebilirsiniz.

Yorum Yap