1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp QR Kod ile Sohbet Nasıl Aktarılır?

WhatsApp QR Kod ile Sohbet Nasıl Aktarılır?
0

WhatsApp uygulaması, sunduğu birçok olanak ile kendini gösteren bir yazılım. Bu uygulama ile beraber insanlar birbirleriyle iletişim kurmakta. WhatsApp

uygulaması, yalnızca iletişim sağlamıyor. Aynı zamanda çeşitli özellikleri ile de kendi adından söz ettiriyor.

Bu özelliklerden birisi anket özelliği. Kullanıcılar, anket oluşturarak oylama imkanı sunabilmekte. Bir diğer özellik görüntülü görüşme. Görüntülü görüşme olanağı ile beraber karşı taraf ile görüntülü görüşülebiliyor. Daha birçok özellik geliştiren WhatsApp, şimdi de QR kodla sohbet aktarmayı sağlayacak.

WhatsApp, yeni özelliğine kavuştu!

Günümüz önemli sohbet uygulamalarından birisi WhatsApp, yeni QR kod özelliği sunmaya başladı. Platform, daha öncesinde QR kod ile bilgisayardan uygulamaya girmeye olanak tanımıştı. Bunun yanı sıra QR kodla beraber kullanıcı paylaşımı da mümkün hale gelmişti. Şimdi QR kod ile beraber sohbet aktarma imkanına yer verildiği açıklandı.

Bu özelliğin amacı, sohbet verilerinin bir cihazdan diğerine aktarılması. Özellikle yeni cihaz alanlar, yedekleme işlemleriyle uğraşmadan sohbet aktarabilecek. QR kod ile sohbetleri yeni telefona aktarmak daha hızlı bir yöntem sağlıyor.

Yeni özellik henüz beta sürecinde olduğu için kullanımı tam olarak mümkün değil. Yakında özelliğin uygulamada yer alması bekleniyor. Beta sürümünü kullanan kullanıcılar, bu özelliği test edebilmekte. Özellik ile ilgili açıklanan bir diğer şey yerel ağın kullanılması. Veriler yerel ağ üzerinden aktarılıyor. Yani WhatsApp sunucularına gönderilmiyor. Bu sayede hızlı bir bağlantı mümkün oluyor.

WhatsApp QR kod ile sohbet aktarma

WhatsApp’ta QR kodla sohbet aktarmak için aşağıdaki adımların sırasıyla takip edilmesi gerekir.

  • WhatsApp, her iki cihazda başlatılmalı.
  • Uygulamada ayarlara girdikten sonra QR kod simgesine basılmalı veya “QR kod ile tara” seçeneğine dokunulmalı.
  • Bir diğer cihazda WhatsApp uygulamasında ayarlara girildikten sonra “QR kod ile dışa aktar” seçeneği seçilmeli.
  • Yeni cihazda diğer cihazda ekrana gelen QR kod okutulmalı.
  • Bu işlemden sonra sohbet aktarımı başlayacak. Bu işlem sohbet boyutuna göre birkaç saniye veya birkaç dakika sürebiliyor.

wmtr
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu web sitesi sizlere karşılıksız gönüllü olarak hizmet etmeyi hedefler. Bünyesinde olabildiğince gereksiz içeriklerden uzak durmayı benimser. Sizde yapacağınız kısa bir yorumla yazarlarımıza motivasyon sağlayabilir onları destekleyebilir varsa sorunuzu yorum kısmından iletebilirsiniz.

Yorum Yap