1. Ana Sayfa
  2. Haber

Twitter’a Kimlik Doğrulama Sistemi mi geliyor?

Twitter’a Kimlik Doğrulama Sistemi mi geliyor?
0

Twitter, son zamanlarda pek çok yeniliğe yer verdi. Bunlardan birisi daha önce yasaklanan hesapların yasağının kaldırılmasıydı. “Elon Musk“, önceki yönetimin gereksiz askıya almalar yaptığını belirtmişti. Twitter, esnettiği kurallar çerçevesinde bazı hesapların yasaklarını kaldırmaya başladı.

Bu özelliğin yanı sıra “Twitter Blue aboneliği” de geliştirilmişti. Ayrıca mavi tik, herkese dağıtılmaya başlanmıştı. Mavi tikin asıl amacı, bir hesabın doğrulanmış olup olmadığını anlamak. Yani o hesabın gerçek hesap olduğunu tespit etmek. Mavi tik, daha sonrasında parayla satın alınabilen bir sisteme dönüştü. Bundan dolayı şirketin kimlik doğrulama özelliği üzerinde çalıştığı düşünülmeye başlandı.

Twitter kimlik doğrulama özelliği üzerinde çalışıyor

Twitter, sosyal ağdaki sahte hesaplara karşı yeni bir hamle geliştiriyor. Sosyal medyanın yeniliklerini takip eden “Jane Manchun Wong”, yeni bir bilgi yayınladı. Bu bilgiye göre Twitter, kimlik doğrulama özelliğine yer verecek. Bu özellik ile beraber hangi hesabın gerçek olduğu anlaşılabilecek.

Özellik için kimliğin fotoğrafının çekilmesi gerekecek. Kimlik fotoğrafı ile beraber yüzün bulunduğu bir çekim de talep edilecek. Yani Twitter üyesi, kimlik fotoğrafını elinde tutarak kendisini gösterecek.

Twitter kimlik doğrulama özelliği ile beraber kimliği doğrulanan bir profilde bilgi mesajı bulunacak. Bu mesaj “hesap kimlik ile doğrulandı” benzeri bir ifade ile belirtilecek. Bu sayede hangi profilin gerçek bir hesap olduğu anlaşılabilecek.

wmtr
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu web sitesi sizlere karşılıksız gönüllü olarak hizmet etmeyi hedefler. Bünyesinde olabildiğince gereksiz içeriklerden uzak durmayı benimser. Sizde yapacağınız kısa bir yorumla yazarlarımıza motivasyon sağlayabilir onları destekleyebilir varsa sorunuzu yorum kısmından iletebilirsiniz.

Yorum Yap