1. Ana Sayfa
  2. Haber

Site Denetimi İçin Kullanabileceğiniz 13 SEO Aracı

Site Denetimi İçin Kullanabileceğiniz 13 SEO Aracı
0

Site denetimi için kullanabileceğiniz bazı araçlar bulunur. Bir web sitesi sahibi olarak, arama motoru sıralamanızı olumsuz yönde etkileyebilecek sorunları belirlemek için düzenli olarak sitenizin denetimini yapmak önemlidir. Ancak, site denetimleri için çok fazla SEO aracı bulunduğundan, hangilerinin kullanılacağını bilmek zor olabilir. İşte web sitenizin kapsamlı bir denetimini yapmak için kullanabileceğiniz 13 SEO aracı:

Screaming Frog SEO Spider: Bu, sayfa sorunları, sayfa başlıkları, meta açıklamaları, dahili bağlantı ve çok daha fazlası hakkında kapsamlı veriler sağlamak için web sitelerinin URL’lerini ve resimler ve komut dosyaları gibi diğer öğeleri tarayan bir web tarayıcısıdır.

Google Arama Konsolu: Bu araç, Googlebot’un web sitenizi nasıl görüntülediğini anlamak, içeriğinizin endekslenebilirliğini analiz etmek, tarama hatalarını belirlemek ve daha fazlası gibi bir dizi yararlı özellik sunar.

SEOQuake: SEOQuake, SERP’lerdeki (arama motoru sonuç sayfaları) sayfa içi SEO verilerini görmek için etkili bir SEO aracı olarak hizmet eder.

Ahrefs Site Denetimi: Ahrefs Site Denetimi, SERP’lerdeki performansını engelleyebilecek sorunları tespit etmek için web sitesi yapısından içerik performansına kadar tüm web sitesini tarayan kapsamlı bir araçtır.

Screaming Frog Günlük Dosyası Analizörü: Bu araçla, indekslenebilirlik ve tarama kapsamı istatistikleri de dahil olmak üzere ayrıntılı analiz raporları üretmek için büyük günlük dosyalarını analiz edebilirsiniz.

Semrush Site Denetimi: Bu tarayıcı, çeşitli optimizasyon önerileri sunmak ve web sitenizin sıralamasını olumsuz yönde etkileyebilecek teknik sorunları teşhis etmek için tüm web sitenizi tarar.

Moz Yerel: Bu araç, işletmenizin büyük arama motorlarında talep edilip doğrulanmadığını değerlendirecek ve yerel listeler aracılığıyla görünürlüğü artırmanıza yardımcı olacaktır.

Varvy SEO Aracı: Bu araç, sayfa hızı ve mobil performans gibi sıralama performansını engelleyebilecek web sitesi düzeyinde sorunları bulmaya yardımcı olur.

Bağlantılarımı Kontrol Et: Bu Chrome eklentisi, bir sayfanın HTML kodunu taramaya ve kırık bağlantıları bildirmeye ve dış bağlantıların doğru bir şekilde değerlendirilmesine yardımcı olur.

LinkResearchTools: Bu araçla, olası sorunları belirlemek ve daha iyi bağlantılar oluşturmanıza yardımcı olmak için bağlantı çapa metinleri gibi web sitenizin bağlantı profilinin kritik yönlerini analiz edebilirsiniz.

SEO Denetim Aracı: Bu araç, SEO performansınızı etkileyebilecek sorunları belirlemek için düzinelerce SEO sinyalini ve faktörünü hızlı bir şekilde değerlendirir.

SEO Rapor Kartı: Bu araç, web sitenizin ne kadar iyi performans gösterdiğine dair içgörüler sağlar ve ayrıca iyileştirme alanlarını belirler.

SEO Site Checkup: Bu araç, teknik ve içerikle ilgili sorunları tanımlamak ve olası iyileştirmeleri önermek için kapsamlı bir test yelpazesi sunar.

wmtr
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu web sitesi sizlere karşılıksız gönüllü olarak hizmet etmeyi hedefler. Bünyesinde olabildiğince gereksiz içeriklerden uzak durmayı benimser. Sizde yapacağınız kısa bir yorumla yazarlarımıza motivasyon sağlayabilir onları destekleyebilir varsa sorunuzu yorum kısmından iletebilirsiniz.

Yorum Yap