1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır
0

Instagram’da mavi tik, hesabın doğrulanmış olduğunu gösteren bir işarettir ve genellikle ünlüler, kamu figürleri veya markalar tarafından kullanılır. Mavi tik, hesabın gerçek olduğunu ve Instagram tarafından doğrulandığını gösterir. Ancak, Instagram ‘da mavi tik almak için herhangi bir başvuru süreci yoktur ve Instagram, mavi tik vermek için belirli bir süreç izlemez. Bu nedenle her kişi tarafından alınabilen bir özeliktir.

Bununla birlikte, genellikle mavi tik, kamuoyunda tanınan, marka değeri yüksek veya belirli bir alanda öne çıkan kişilerin hesaplarında görünür. Dolayısıyla, eğer siz de bir kamu figürü, ünlü bir sanatçı, sporcu, gazeteci, marka sahibi veya bir işletmenin sahibiyseniz, Instagram ‘da mavi tik alma şansınız olabilir.

Kalıcı Olarak Mavi Tik Almak

Mavi tik almak için belirli bir başvuru süreci olmamasına rağmen, hesabınızın doğrulanmış olması için ünlü veya popüler olmanız gerekebilir. Eğer hesabınızın doğrulanmasını istiyorsanız, Instagram’ın resmi web sitesinde belirtilen bazı önerileri uygulayabilirsiniz. Bunlar şunları içerebilir;

Hesabınızı tamamen doldurun: Hesabınızda doğru bilgi, biyografi, profil resmi, hikâye ve gönderilerinizi düzenli olarak güncelleyin.

Doğru etiketleri kullanın: Hesabınızda doğru etiketleri kullanarak, ilgi alanlarınızın ve uzmanlık alanlarınızın belirgin olmasını sağlayabilirsiniz.

İçerik kalitenizi artırın: Hesabınızda yüksek kaliteli içerikler paylaşarak daha fazla takipçi kazanabilir ve hesabınızın ilgi çekmesini sağlayabilirsiniz. Diğer sosyal medya hesaplarınızı bağlayın: Diğer sosyal medya hesaplarınızı Instagram hesabınızla bağlayarak, daha fazla takipçi kazanabilirsiniz.

Instagram Reels ve IGTV gibi yeni özellikleri kullanın: Instagram’ın yeni özelliklerini kullanarak hesabınızın daha fazla ilgi çekmesini sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, Instagram ‘da mavi tik almak için bir garantisi olmadığını unutmayın. Instagram, mavi tik verme işleminin tamamen kendi takdirinde olduğunu ve mavi tik vermenin özel bir süreci olmadığını belirtiyor.

Mavi Tik Kimler Alır?

Mavi tik genellikle belirli bir takipçi sayısı üzerinde çıkan kişiler tarafından alınan bir özelliktir. Hesabın gerçek olduğunu anlatır ve kalıcı olarak verilen bir uygulamadır. Aynı zamanda bu tik durumu ücretli ya da ücretsiz olarak sağlanabilen özellikleri de içerisinde barındırmaktadır.

wmtr
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu web sitesi sizlere karşılıksız gönüllü olarak hizmet etmeyi hedefler. Bünyesinde olabildiğince gereksiz içeriklerden uzak durmayı benimser. Sizde yapacağınız kısa bir yorumla yazarlarımıza motivasyon sağlayabilir onları destekleyebilir varsa sorunuzu yorum kısmından iletebilirsiniz.

Yorum Yap