1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

İnstagram Keşfete Nasıl Düşülür?

İnstagram Keşfete Nasıl Düşülür?
0

Instagram hesabınızdan en iyi şekilde yararlanmak söz konusu olduğunda, en önemli araçlardan biri Instagram Discovery’dir. Promosyonlar için ödeme yapmak veya başka herhangi bir etkinliğe katılmak zorunda kalmadan hesabınızın binlerce yeni kullanıcı tarafından görülmesini sağlayan inanılmaz derecede güçlü bir araçtır.

Discovery Nedir?

İlk olarak, Instagram Discovery’nin tam olarak ne olduğuna bir göz atalım. Esasen, Instagram’da size benzer hesaplardan yayınlar gösteren bir özelliktir. Sizinle benzer türde içeriğe sahip olanlar veya sizinle aynı grubun veya topluluğun üyelerini içerebilir. Temel fikir, bir kullanıcı Instagram’da bir şey aradığında, bu şekilde tanıtıldığı için hesabınıza rastlayabilmesidir. Öncelikle, hesabınızın doğru içerik türünü içerdiğinden emin olun. Hesabınızı keşif yoluyla bulan izleyiciler için ilginç veya yararlı olması muhtemel yayın türlerini düşünmeye başlamanız gerekir.

Ardından, düzenli olarak paylaşmanız gerekir. Her gün bir şey yayınlamanız gerekmez, ancak hesabınızı aktif ve görünür tutmak önemlidir. Düzenli olarak yayınlamak, hesabınızın keşfet akışında görünmeye devam etmesini ve sizi potansiyel takipçilerin gözünde tutmasını sağlamaya yardımcı olabilir.

Discovery Ne İşe Yarar?

Instagram erişiminizi artırmak ve daha fazla takipçi çekmek istiyorsanız, bunu yapmanın harika bir yolu Instagram Discovery’den yararlanmaktır. Instagram Discovery, takipçilerinizin başka türlü bulamayacakları yayınları keşfetmelerini sağlayan bir özelliktir.

Instagram Discovery’ye Başlamak İçin, Aklınızda Bulundurmanız Gereken Bazı İpuçları

  • Altyazılarınıza bir hashtag ekleyin: Gönderinize hashtag eklemek, yeni izleyiciler tarafından görülme ve Instagram aramaları yoluyla keşfedilme şansını artıracaktır.
  • İlgili hashtag’leri kullanın: Gönderinizdeki içerikle alakalı hashtag’leri kullanın. Bu, Instagram aramalarında doğru insanlar ve yüzey tarafından görülebilmesini sağlayacaktır.
  • Popüler bir hashtag listesinde yer alın: Öne çıkabileceğiniz kendi hashtag listelerine sahip küratörlere ve etkileyicilere ulaşın. Bu, daha fazla poz almak ve daha fazla takipçi kazanmak için harika bir yol olabilir.
  • Instagram Hikayelerini Kullanın: Instagram Hikayeleri, profilinizde daha fazla göz küresi elde etmenin harika bir yoludur. Ek olarak, hikayelerin takipçiler tarafından keşfetme sayfası aracılığıyla keşfedilmesi daha olasıdır.
  • Diğer etkileyiciler ve hesaplarla etkileşim kurun: Yorum yaparak, beğenerek ve yayınlarıyla etkileşime girerek nişinizdeki ilgili etkileyiciler ve hesaplarla bağlantı kurun. Bu, yayınlarınızın takipçileri tarafından ve Instagram’ın algoritması tarafından keşfedilmesine yardımcı olacaktır.

wmtr
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Bu web sitesi sizlere karşılıksız gönüllü olarak hizmet etmeyi hedefler. Bünyesinde olabildiğince gereksiz içeriklerden uzak durmayı benimser. Sizde yapacağınız kısa bir yorumla yazarlarımıza motivasyon sağlayabilir onları destekleyebilir varsa sorunuzu yorum kısmından iletebilirsiniz.

Yorum Yap