1. Ana Sayfa
  2. Nedir?

Google Maps Kullanırken Rahatlık Sağlayacak 5 İpucu

Google Maps Kullanırken Rahatlık Sağlayacak 5 İpucu
0

Google harita kullanımına daha iyi hakim olmanız konusunda, Google Maps hakkında bilmeniz gereken 5 ipucu önemlidir. Yayaların da sürücülerin de oldukça fazla kullandığı haritalar, bu şekilde daha etkin olabilmektedir. Navigasyon sorununa çözüm bulabilmek adına, yalnızca profesyoneller tarafından iyi bilinen ve hayatı kolaylaştıran bir takım ipuçlarının olduğunu söylemek mümkündür. Bu ipuçları sadece profesyonel kullanım haricinde, diğer insanlar için de gereklidir.

Mobil kullanımı oldukça yaygın olan Google Maps, çevrimdışı özelliğiyle de oldukça etkili çalışmaktadır. Çevrimdışı erişim sayesinde, gidilmek istenilen yerin haritası çıkarılarak, ekranın altına dokunmak yeterli olacaktır. Kısa sürede haritayı indirerek, tüm yol tariflerini detaylı görebilirsiniz. Masaüstü sürümünde de yol tarifi almak oldukça kolaydır. Sürükleme ve bırakma yoluyla, rota yönlendirmesi yapılabilmektedir.

Google Maps’ı Daha Etkin Kullanabilmek İçin Bilmeniz Gereken 5 Önemli Özellik

Google Maps hakkında bilmeniz gereken 5 ipucu sayesinde, canlı trafik verilerine göre adım adım yol tarifi alabilirsiniz. Park etme konusunda da uygulamadan bilgi alabilir ve böylece zaman kaybı yaşamazsınız. Park için ne kadar süre ayırmanızı öğrenmeniz gerektiğinde ve buna göre farklı bir ulaşım aracı seçmenizde yardımcı olmaktadır. Daha konforlu bir yolculuk için, Google Maps’te size yardımcı olacak özellikler şunlardır;

  • Haritada istediğiniz yeri seçebilmek için, uygulamada bu yerin bulunması zorunluluğu yoktur.
  • Sürekli ziyaret edilen noktalar uygulamada etiketlenebilir ve böylece daha sonra oralara kolay ulaşım sağlanabilir.
  • Uygulamada bulunan pusula sayesinde, gidilmek istenilen yere bakılabilmektedir.
  • Uygulamadan navigasyona ulaşmak için, direkt mavi tuş kullanılabilir.
  • Yol tarifi masaüstü bilgisayardansa, bunu telefona gönderebilmek mümkündür.

Bunlardan faydalanarak, gitmek istediğiniz yere, kısa sürede ve kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

wmtr
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Bu web sitesi sizlere karşılıksız gönüllü olarak hizmet etmeyi hedefler. Bünyesinde olabildiğince gereksiz içeriklerden uzak durmayı benimser. Sizde yapacağınız kısa bir yorumla yazarlarımıza motivasyon sağlayabilir onları destekleyebilir varsa sorunuzu yorum kısmından iletebilirsiniz.

Yorum Yap